Martin Koubek
Fotograf

Poukaz na Nahou duši

   Roky za mnou chodí ženy na focení aktů, kterými chtějí obdarovat přítele, manžela, milence… Během focení se dopracujeme k tomu, že většina si toto focení dává do určité míry sama sobě.

„No a taky, abych měla jednou vzpomínku, jak jsem vypadala.“

Tato věta zazní poměrně často. Myslím, že je čas na změnu přístupu a začít už od začátku fotit směrem, kterým jde tato hluboká touha. Pokud se fotíme pro jiné, máme silnější nutkání ukázat se v lepším světle. Proto jsem byl u aktů žádán o retuše laděných póz. U focení sama pro sebe je toto zbytečné, všichni víme jak vypadáme, v čem se lišíme od imaginárních idolů.  Proč si tedy nedovolit být sama sebou a pro sebe. Nic neřešit, uvolnit se a pak se nechat mile překvapit z nových úhlů pohledu na své tělo, či zajímavých detailů, které často opomíjíme či nejsme schopni ani vidět.

Nezáleží na věku. Tak jako strom se během svého růstu mění, ale stále je krásný, tak i lidské tělo má v každém věku svůj půvab. Každá vráska vypráví svůj příběh, ukrývá prožité emoce.

Nejedná se o erotiku, jedná se o objevování se a oslavu svého těla. Dle zpětných vazeb tě, které si focením prošly je to něco mezi terapií a sebe rozvojem. Zajímavý je třeba tento příběh ze samotného focení : Žena se dvěma pupíky a nebo zde najdete vše, co jsem k tomu na blogu sepsal a sepíšu: Naked soul 

Řeknete si „Když tedy fotí duše, proč musí být nahé?“. Ono o tu nahotu tolik nejde. Ta je hlavně nástrojem. Vnímám to tak, že jakmile odložíte vše, co jde a překleneme spolu pár minut studu, tak se najednou vzdáte i dalších obalů, za které se před okolím schováváte. Prostě se začnete svlékat i vnitřně. Dost celému procesu pomáhá také to, že se už v životě nemusíme vidět a že se vidíme prvně. Nemáme mezi sebou vytvořené role, prostě čistý list. Neříkám, že to jde hladce a bez studu. Přiznávám se, že i já se trochu stydím, že tam budete nazí. Ale po nějaké době na to oba zapomeneme (pokud bude fungovat topení). Až budeme mít odfoceno, potvrdíte mi, že tam o nahotu jako takovou vlastně nešlo a že jste rády, že jste do toho šly.

Článek o mém vnímání nahoty

Postupem času do focení zapojuji techniky, skoro až meditační, které Vám pomohou projít si zážitkem, který přesahuje rámec běžného focení. Pokusíme se jít hlouběji a napojit se na tělo, začít se vnímat jinak, zbavit se některých bloků, které kazí prožívání radosti z těla a sebepřijetí. Není potřeba trápit se hledáním póz, dejte tělu prostot, aby se mohlo samo projevit. Je to hra a je na Vás kam až se dostaneme.

Focení může probíhat asi kdekoli. Nejčastěji se jedná o ateliér, ale jde to i venku a má to pak neskutečnou hloubku podpořenou přírodou

Zde je malé zamyšlení nad focení venku 

Rád bych Vám nabídl tyto možnosti :

A) Ucelený balíček služeb zahrnující:

Dvou až tříhodinové focení v opravdu uvolněné atmosféře zahrnující jak celou postavu tak detaily tvořící jedinečné umělecké dílo … Vás. Zpracování fotek do kvalitní fotoknihy, která nebude odsouzena k zastrčení do hlubin šuplíku. Fotokniha má tyto parametry:  19x19cm, 26 stránek, pevné desky a bezešvou vazbu. 

  Galerie nafocených knih

Cena je 3500,-

B) Dvouhodinové focení s předáním snímků v elektronické podobě.

Množství žen, které focením prošly knihu berou jako „diplom“ za osobní posun. Pro ty, kterým stačí pouhá zkušenost a elektronická verze fotek je možnost projít si focením a vzniklé snímky si následně zpracovat dle svého.

Cena je 2000,-