Martin Koubek
Fotograf

Focení miminek doma

Představte si, že se sotva vyderete na svět, začínáte se rozkoukávat z maminčiny náruče. No a najednou focení! Je možné, že vás vezmou do podezřelého prostředí, kde všechno ostře bliká, z mamky je cítit únava a stres. Je docela na místě to lehce obrečet. Nebo je možnost nechat se vyfotit doma, kde nic nehrozí, všichni to tam znáte, voní to tam stejně, prostě pohodička. Po jakém focení byste sáhli Vy?

Zásadní výhody:
– Není potřeba se nikam balit a stresovat sebe ani miminko. Po porodu se má odpočívat a ne podnikat tyhle nejisté výpravy.
– Doma se vždy najde, kde sedět či na čem se válet. V ateliéru to s miminkem spíš prostojíte a budete si ho přehazovat jak horký brambor.
– Nehrozí, že něco zapomenete či že Vás překvapí nějaká nehoda. A to se v ateliéru stane!
– Je to autentické a ne uměle vytvořené zákoutíčko (to já sice nevedu, ale už jsem to „někde“ viděl  .

 

Z pohledu fotografa je super fotit lidi, co nemají ten stres z focení v ateliéru. Ze svateb jsem už dost otrkaný a pohybovat se u někoho doma je pro mě úplně v pohodě. Potřebuju jen aspoň trochu prostornou místnost, ideálně tu nejsvětlejší, co doma máte. Není potřeba kvůli mě uklízet. Než jsem tohle začal psát, musel jsem na stole někde objevit klávesnici  A hlavně sám mám dvě děti a věřte, že spolu s rodičovstvím člověk získá několikanásobnou schopnost tolerance k řadě věcem.

Až Vás tedy někdy napadne se nechat vyfotit, popřemýšlejte, jestli chcete ateliér, nebo doma.

Ještě pár fotek navíc mám tady: https://www.koubekmartin.cz/gal-cat/domaci-foceni/